V sobotu 27.4.2024 uspořádal Chess club Písek v kulturním domě již 26. ročník turnaje v rapid šachu "O pohár starosty města Písku", který se hrál zároveň jako krajský přebor juniorek, juniorů, žen a můžů Jihočeského kraje v rapid šachu. Turnaje se zúčastnilo 126 hráček a hráčů z celé republiky.

Turnaj zahájil starosta Písku JUDr. Ing. Michal Čapek, kterého boje za šachovnicí zaujaly a setrval na turnaji ještě hodinu po zahájení. Chess club Písek si váží výrazné a dlouhodobé podpory města.

Turnaj byl celkově velice vyrovnaný. Před posledním kolem měl první hráč náskok půl bodu před šesticí pronásledovatelů. V turnaji zvítězil a zároveň krajským přeborníkem se stal Tomáš Civín ze Sokola Tábor. Na druhé místo v turnaji si díky vítězství v posledním kole zajistil Jakub Vojta. Brozovou příčku uhájil první nasezný hráč Taron Shagbazyan. V bojích o krajského přeborníka obsadil druhé místo Zdeněk Vybíral ze Sokola Tábor, díky remíze  v posledním kole s vítězem Tomášem Civínem. Zdeněk byl druhý v Krajském přeboru i minulý rok. Třetí skončil Jakub Stinka, člen pořádajícího oddílu Chess club Písek.

Tomáš Civín

Celý turnaj se v popředí pohybovalo jihočeský junior David Hák ze Šachklubu Tábor. David si pomýšlel i na některou z prvních třech příček, ale prohra v prvním kole a dvě remízi ve dvou posledních kolech mu stačily na celkově 5. místo. Ostatní junioři hráli již s odstupem na čelo turnaje. Druhý skončil Sebastian Steinbauer také ze Šachklubu Tábor a třetí Lukáš Karolyi z Chess club Písek.

Přestože měly ženy startovné na turnaji zdarma, nenašla si cestu na turnaj žádná žena z jihočeského kraje a pouze dvě jihočeské juniorky.

Celkové pořadí krajských přeborů:

juniorky:
1. Markéta Mácová - Šachklub Tábor


2. Agáta Postlová - VŠTE České Budějovice

junioři:
1.David Hák - ŠACHklub Tábor
2.Sebastian Steinbauer - ŠACHklub Tábor
3.Lukáš Karolyi - Chess club Písek


muži:
1.Tomáš Civín - Sokol Tábor
2.Vybíral Zdeněk Sokol Tábor
3.Jakub Stinka - Chess club Písek

Celý turnaj proběhl v duchu fair-play. Pořadatelé nemuseli během turnaje řešit žádný zásadní spor a těší se na příští ročník.


https://chess-results.com/tnr917661.aspx?lan=5 

https://www.rajce.idnes.cz/sachstrakonice/album/o-pohar-starosty-mesta-pisku-rapid-27-4-2024