Stejně jako v případě starších kamarádů na MČ do 16 let, i tentokrát se náš kraj může pochlubit třemi medailemi. Také na této akci se o dvě z nich zasloužila děvčata. S těmi to v JČ kraji je dobré ;-)

V otevřeném turnaji dětí do 8 let (HD8) všem udělala radost Dorotka Veverková (Sokol Tábor) svým 2. místem v kategorii dívek. V celkovém pořadí obsadila pěkné 9. místo. Mezi chlapci pak získal bronzovou medaili za 3. místo David Bárta (QCC). Oběma gratulujeme! V upoutávce na akci na tomto webu nám chybělo jedno jméno. Omlouváme se. Na poslední chvíli se do startovní listiny zařadil i Josef Kukla (Sokol Tábor). Udělal určitě dobře. Nejenom, že si rozšířil své šachové dovednosti, ale se ziskem 6/9 skončil na pěkném 7. místě mezi kluky. Hugo Tůma (QCC) a Šimon Čech (ŠK Tábor) se také neztratili. Získali v dobré konkurenci během odehraných 9 kol hodně zkušeností, které se jim budou hodit v dalším zlepšování.

Turnaj kategorie HD10 se hrál už jako tzv. postupový a zúčastnilo se celkem 58 hrajících. Nejlepších sedm v pořadí chlapců mělo možnost se kvalifikovat na MČR. Tento úkol se bohužel tentokrát nikomu z Jihočechů nepodařilo splnit. Největší šanci měl Benedikt Chmelík (ŠK Písek). Zisk 5,5/7 mu v konečném účtování stačil na 14. místo. Dívky mají možnost hrát republikové akce bez nutnosti se kvalifikovat. To však nezabránilo v účasti na Mistrovství Čech Beátě Havelkové (QCC). A byla to další z medailí. I tentokrát stříbrná za 2. místo v kategorii děvčat. Také gratulace!  V této kategorii měla naopak smůlu jedna z favoritek, možná i na celkové pořadí, Daniela Nagyová (QCC). Nemoc zhatila její naděje na účast skutečně těsně před turnajem. Další z našich zástupců kraje (Sebastian, Honza, Jakub, Nikola a Jakub Šimon) si stejně jako jejich mladší kamarádi vyzkoušeli, jaké je to v konkurenci nejlepších hráčů Čech. Devět kol, čtyři dny po sobě dvoukolo a pro tuto kategorii možná i zbytečně dlouhé tempo 2 x 90 min. + 30s/tah dalo všem účastníkům určitě zabrat.

Doprovodu z řad rodičů a vedoucích kroužků patří poděkování za podporu dětí přímo v místě turnaje.

Reportáže přímo z akce najdete na oddílovém webu ŠACHklubu Tábor a na stránkách ŠU QCC.